kg13

Tekirdağ’da yer alan Kumbağ beldesi her ne kadar bölge halkı tarafından uzun yıllardır kısa ve uzun süreli tatil istekleri için kullanılıyor olsa da, son yıllar içerisinde gerçekleştirilen yatırımlar ve bu yatırımlar ile doğru orantılı olarak artan talep, yurdun dört bir yanından her gün daha fazla kişinin dinlence süreçlerini bu bölgede geçirmelerine imkan vermektedir. Özellikle İstanbul gibi bir metropole coğrafi açıdan son derece yakın olması sayesinde dört mevsim boyunca yüz binler ile ifade edilebilinecek ziyaretçiyi kendisine çekmeyi başaran Tekirdağ Kumbağ, sene bazında incelendiğinde kendi nüfusunun yirmi ilâ yirmi beş katı ziyaretçiyi ağırlamayı sürdürmektedir.
Bu yoğun talebe karşılık vermek üzere hizmetlerine devam eden Kumbağ Tatil Köyü, doğa ile denizin bir arada olduğu el değmemiş niteliği ile birlikte özellikle İstanbul, Ankara ve benzeri büyükşehirlerden kendisini ziyaret eden kişileri son derece olumlu yönde etkilemektedir.

kumbaganasayfa1

Alternatif tatil noktalarından farklı olarak dinlence ve eğlence olanaklarını eşzamanlı olarak sunan ve bu özelliği sayesinde tüm yaş aralıklarına ve sosyal kesimlere hitap eden Kumbağ Tesisleri, sahip olduğu özel niteliğin korunması için de gelişim ve değişimini son derece özenli olarak sağlamaktadır.
Doğal olanakları ile birlikte kişilere ormanlık arazileri ya da kumsallarında uzun saatler boyunca geziler ve benzeri eğlenceler gerçekleştirme imkanı sunan belde, ek olarak restoran, kafe, bar veakla gelebilecek diğer sosyal tesisleri ile birlikte de ihtiyaçlara karşılık verebilmektedir. Balık restoranlarında günlük olarak hazırlanan onlarca farklı türde balığı tecrübe edebilecek kişiler, civar köylerde binlerce yıldır hazırlanan Doluca şaraplarını tadabilmekte ve leziz salatalar ile sağlıklı bir beslenmenin doruk noktasına ulaşabilmektedirler.

kumbag121

Kumbağ Otelleripansiyonları ve apart dairelerinin yanı sıra kamp alanları ile de ziyaretçilerin kendilerine en uygun konaklama çeşidini tercih etmelerine fırsat vermektedir. Almak istenen hizmet ve imkanlar dahilinde oteller ya da Kumbağ Pansiyonları arasından tercihler gerçekleştiren kişiler, en memnun ve mutlu tatil sürecine rahatlıkla erişebilmektedirler. Bunun yanı sıra evlerinin rahatından çıkmadan kendi plan ve programlarını oluşturmak isteyen birey ya da aileler de Kumbağ Apartları arasından diledikleri birine yerleşebilmektedirler. Doğa ile iç içe yapılarını kaybetmeden ay ışığında uyumak ve güneşin ilk ışıkları ile uyanmak için ise şüphesiz Kumbağ kamp alanları kullanılabilinmektedir.
Bu ve benzeri tüm tatil detayları hakkında bilgi sahibi olmak ve programınızı netleştirmek için sizler de Kumbağ Tatil Köyü sitemizi inceleyebilirsiniz.